Imbramowice

Oddział PTTK  w Sosnowcu zaprasza na wycieczkę:

NIEDZIELA PALMOWA W IMBRAMOWICACH

w dniu 9 kwietnia 2017 r.

Wyjazd  z Sosnowca o godz. 10.00

Przejazd do Imbramowic  – udział w uroczystościach obchodów Niedzieli Palmowej w scenerii zabytkowych budowli  klasztoru Sióstr Kanoniczek Regularnych (Norbertanek) w Imbramowicach (Doroczny Odpust ku czci Pana Jezusa Cierpiącego).

W drodze powrotnej możliwość zwiedzania Boroniówki (osady młynarskiej na terenie OPN) lub spacer po terenie Ojcowskiego Parku Narodowego (OPN).

Powrót do Sosnowca ok. godz. 19.00

Uwaga!!!Należy zabrać ubrania odpowiednie do wędrówki w terenie!!!

Koszt wycieczki:

- 50 zł członkowie Oddziału PTTK

- 55 zł pozostali uczestnicy

Dodatkowa  opłata za zwiedzanie Boroniówki : 8 zł

Na Szlaku Orlich Gniazd i Warowni Jurajskich, na obszarze Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego, w miejscowości Imbramowice położonej ok. 32 km na północny zachód od Krakowa nad historyczną rzeką Dłubnią, w południowo-zachodnim zakątku Diecezji Kieleckiej, wznosi się zabytkowy zespół budowli klasztoru Sióstr Kanoniczek Regularnych Zakonu.  Premonstratensów, powszechnie zwanych w Polsce norbertankami – od imienia swego Założyciela: Św. Norberta. Klasztor imbramowicki należący do najstarszych polskich klasztorów żeńskich a zarazem będący jednym z zaledwie dwóch funkcjonujących do dziś dnia domów norbertańskich w Polsce. Stanowi on rzadki i wyjątkowo cenny skarbiec wielowiekowego duchowego i kulturowego dziedzictwa Zakonu Premonstrateńskiego na naszej ziemi.

    Kościół klasztorny, ogłoszony 30 listopada 2003 roku Regionalnym Sanktuarium Męki Pańskiej staje się ponadto coraz bardziej znakiem miłosiernego działania Pana Jezusa Cierpiącego, czczonego od XIX w. w swym łaskami słynącym Obrazie. Doroczny Odpust ku czci Pana Jezusa Cierpiącego obchodzony w Niedzielę Palmową.

Boroniówka – stara osada młynarska: zabytkowy młyn i tartak wodny w Ojcowskim Parku Narodowym.
Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

  • przewóz uczestników
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

            Zapisy na wycieczkę do dnia 31.03.2017 r., przyjmuje biuro Oddziału ul. Dęblińska 1, czynne od wtorku do piątku w godz. od 12.00 do 16.00, w środy w godz. od 12.00 do 17.00.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

 

Życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń na trasie i słonecznej pogody!!!