Spacer po dnie jurajskiego morza

Oddział PTTK  w Sosnowcu zaprasza na wycieczkę:

SPACER PO DNIE JURAJSKIEGO MORZA

w dniu 1 lipca 2017 r.

Wyjazd  z Sosnowca o godz. 8.00  ( ul. Dęblińska )

Przejazd do Kusiąt.

Przejścia piesze: ścieżki geologiczne :” W Krainie Białych Skał” (Góry Towarze) i “Kamieniołom Kielniki” – Olsztyn –– rezerwat „Sokole góry”.

Powrót do Sosnowca ok. godz. 18.00

Uwaga!!!Należy zabrać ubrania odpowiednie do wędrówki w terenie!!!

Spacer po dnie jurajskiego morza. Czy to możliwe? Ależ tak! Miliony lat temu, na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej szumiało ciepłe, płytkie morze. Żyły w nim gąbki, koralowce, amonity. W poznaniu tajemnic tej krainy pomoże ścieżka geologiczna “Kamieniołom Kielniki”. Natomiast Ścieżka geologiczna W Krainie Białych Skał prezentuje typowe dla okolicy, a bardzo atrakcyjne przyrodniczo formy krajobrazu krasowego, takie jak wapienne wzgórza z ostańcami, jaskinie, naturalne schrony i nisze skalne, leje krasowe i uwały, a także efekty zlodowacenia środkowopolskiego. Fragment ścieżki przebiega przez leśny Rezerwat Zielona Góra.

Koszt wycieczki:

- 55 zł członkowie Oddziału PTTK

- 60 zł pozostali uczestnicy

Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.

W ramach kosztów Organizator zapewnia:

• przewóz uczestników
  • obsługę Pilota lub Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą do dnia 20.06.2017 r., przyjmuje biuro Oddziału ul. Dęblińska 1, czynne od wtorku do piątku w godz. od 12.00 do 16.00, w środy w godz. od 12.00 do 17.00.

Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990

Życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń na trasie i słonecznej pogody!!!